Интересни сблъсъци в надпреварата на сингъл на тенис турнира за мъже

Интересни мачове, част от които доста оспорвани, се изиграха на кортовете в парк Кенана. Днес бяха двубоите от 1/8 и 1/4- финалите в надпреварата на сингъл. След като вчера представителите на хасковската школа Мерт Рамадан и Васил Иванов записаха победи, днес и двамата отпаднаха на осминафиналите.

Мерт Рамадан загуби от бъдещия полуфиналист Любимир Лещански. Състезателят на ТК „Диана“ спечели с резултат 7-6 (5)/6-1. На четвъртфиналите Лещански победи Мартин Илиев с 6-2/6-0 и утре ще играе мач за място на финала. Съперник на Лещански на полуфиналите ще бъде Христо Валеов. Днес тенисистът от НСА записа две победи. Първо се наложи над Иван Трендафилов с 6-2/6-1, след което и над Мартин Томов с 6-2/6-3.

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят Любослав Иванчев от (ПлПСК) и Ивайло Керемедчиев от (БарСп). На осминафиналите днес Иванчев спечели сещу Максим Хорозов с 6-3/6-4, а в следващия си мач се наложи с 6-3/6-2 над Диан Недев. Съперникът му на полуфиналите Ивайло Керемедчиев пък записа победи над хасковлията Васил Иванов и над Фердун Шефкедов. Керемедчиев се наложи над Иванов с 6-1/6-0, а над Шефкедов с 6-0/6-1. Полуфиналите на сингъл са утре. Тогава е и финалът на двойки. Решителният мач за титлата на сингъл е в неделя. Домакин на състезанието е ТК „Хасково 2015“, а надпреварата се провежда със съдействието на ОББ. Наградният фонд е 2000 лева.