Мега сблъсъци на любителския тенис турнир от „Купа Хасково“

27 състезатели се включиха в поредната надпревара за любители, която се проведе днес на кортовете в парк Кенана. В състезанието имаше мачове на сингъл, двойки, както и допълнителен турнир, за отпадналите в по- ранен етап. Участниците бяха от Хасково, Харманли, Свиленград, Стара Загора, София, Димитровград и Пловдив.

Още от самото начало бе ясно, че надпреварата на сингъл ще бъде доста оспорвана. В схемата личаха имената на шампиони от предни любителски турнири. Някои от мачовете дори спокойно могат да се определят като „финали преди финала“.

Такава бе срещата между Станислав Манолов и Йордан Йорданов, спечелена от Манолов с 6-4. Друг оспорван меч бе този между Христо Колев и Румен Севов. Краен победител тук бе Колев. Мачовете ставаха все по- интересни и привличаха вниманието на всички на спортния комплекс. До спор за титлата стигнаха Станислав Манолов и Христо Колев. В крайна сметка победител в турнира бе Манолов. Колев остана втори, а на третата позиция се класира Христо Ангелов.

В надпреварата на двойки Христо и Мартин Колеви спечелиха финала срещу Станислав Манолов и Мирослав Христов с 6-4. На трето място завърши тандемът Румен Севов/Ивайло Георгиев. В допълнителния турнир триумфира Диан Боев.

Загубилите ще имат шанс за реванш след седмица. На 16 септември ТК „Хасково“ ще е домакин на поредния турнир за любители.

Дата: 09.09.2018 г.