Вилда Ханнеман завоюва трофея на сингъл при девойките на международния тенис турнир "Haskovo Cup 2018". На финала представителката на Швеция победи Даниела Димитрова от България след обрат с 2:1 сета. В първата част Ханнеман поведе с 2:0 гейма, но позволи на Димитрова да я вземе след 6:3. Втората част стартира по- добре за българката, която обаче не успя да задържи аванса си и след 6:3 тенисистката от Швеция изравни, пращайки мача в трети сет. Решителната част бе спечелена категорично от Ханнеман с 6:0.

"Финалът бе много тежък, загубих първия сет, но мисля, че играх доста добре през целия мач. Щастлива съм от успеха. На полуфинала също играх трисетов мач, но финалът бе най- трудния ми двубой".

Шампионката сподели и мнението си за своята съперничка на финала.

"Тя игра много добре, беше ми трудно. Има добър форхенд и направи мача доста тежък".

Подобно на шампиона при юношите и Ханнеман спечели титлата още при първото си участие в Хасково. След надпреварата на кортовете в парк Кенана състезателката от Швеция ще участва на международен турнир в Пловдив.