Адриано с победи в Португалия

Състезателите, включени в „А” отбора на България до 14- годишна възраст, записаха добри резултати на турнир от първа категория на Тенис Европа. Надпреварата се провежда в португалския град Мая.

При юношите Адриано Дженев направи обрат и победи Джакомо Носеи от Италия. Състезателят на ТК „Хасково” стигна до успеха с резултат 4:6/ 7:6(0)/ 6:2. Дженев спаси мачбол във втория сет при резултат 3:5 и след това успя да обърне срещата в своя полза.

Вчера за третия кръг при девойките пък се класира Йоанна Радулова от ТК "Тракия СКЛАТ”

В турнира на двойки при юношите Адриано Дженев и Илиян Радулов от ТК "Тракия СКЛАТ" се класираха на четвъртфинал. Националите ни победиха домакините от Португалия Тиаго Бошманс и Жоао Португал с резултат 7:5/ 6:3.

На двойки при девойките Йоанна Радулова и Мария Рогачева от ТК „Пловдив 1981" загубиха от четвъртите поставени Луана Ауражо от Бразилия и Лука Удварди от Унгария с 5:7/ 4:6.

В утешителната надпревара Илиян Радулов и Мария Рогачева се класираха за четвъртфиналите. Радулов победи Корнелиус Шалми от Дания с 4:2/ 4:0, а Рогачева се наложи с 4:0/ 4:0 над Рита Сантос от Португалия.

България е в състав Адриано Дженев, Илиян Радулов, Мария Рогачева и Йоанна Радулова. Треньор на националите е Георги Чочев.