Адриано с нов успех в Черна гора

Адриано Дженев с поредна победа на международния турнир в Черна гора. В четвъртфинална среща от надпреварата, която е от трета категория на Тенис Европа, състезателят на ТК "Хасково" записа успех над Милан Цветкович от Сърбия. Дженев спечели двубоя с резултат 7:5/6:2. Така представителят на хасковската школа си осигури място на полуфиналите на сингъл.

В друг четвъртфинален двубой при юношите до 14 години Илиян Радулов победи представителя на домакините Симон Кнежевич. Състезателят на ТК "Тракия СКЛАТ" се наложи над съперника си с 6:2/6:3. Успехи в град Улцин записаха и девойките на България. Йоанна Радулова се справи без проблеми с шестата в схемата Анджелина Маркович от Сърбия. Състезателката на ТК "Тракия СКЛАТ" спечели с 6:0/6:0. Мария Рогачева от ТК „Пловдив 1981" пък победи втората поставена Аня Станкович от Сърбия с 6:3/6:1.

В турнирите на двойки българите се класираха за финалите. При юношите Адриано Дженев и Илиян Радулов победиха с 6:2/6:1 Максуел Касъл от Великобритания и Бен Четеви от Израел. При девойките Радулова и Рогачева се наложиха с 6:1/ 6:4 над Карла Фити от Франция и Теа Никчевич от Черна гора.

Дата: 09.05.2019 г.