Камен Дамов продължава напред на Държавното първенство за мъже и жени

Камен Дамов записа нова победа на Държавното лично първенство по тенис за мъже и жени, което се провежда на кортовете на спортен център „Хемус" във Велико Търново. На осминафиналите състезателят на ТК „Хасково“ победи Пьотр Нестеров от ТК „Елит“ след обрат с 2:1 сета. Дамов загуби първата част с 5-7. След силна игра във втория сет и резултат 6-1 Камен Дамов изравни и прати мача в решителна трета част. В крайна сметка състезателят на „Хасково“ победи след 6-4. На четвъртфиналите той ще играе срещу Габриел Донев от НСА.

В мач от осминафиналната фаза поражение допусна Мерт Рамадан. Състезателят на ТК "Хасково" загуби срещата си с Пламен Милушев от НСА. Мерт се представи страхотно и затрудни съперника си, но в крайна сметка загуби след 7-6(2)/ 6-2.

По- рано през деня от надпреварата при жените отпадна Далия Георгиева. Хасковлийката стигна до четвъртфиналите, където обаче допусна поражение от третата поставена в схемата Хюлия Велиева. Състезателката на ТК "Про спорт" спечели с 6-3/6-0.

Дата: 30.08.2018 г.