Адриано, Виктор и Илиян с втора победа в Чехия

Представителният тим на България записа втори успех на Световното първенство по тенис в Чехия. По този начин националите ни до 14- годишна възраст се класираха предсрочно за четвъртфиналите на шампионата в град Простейов. Днес юношите ни спечелиха с 2:1 победи съперничеството си с Тайланд. Както вече писахме в първия си двубой българите победиха и Германия.

Така на практика националите ни си осигуриха едно от двете места в групата, даващи право на участие на четвъртфиналите.

Днес националният ни тим стартира със загуба, но постигна обрат. Виктор Марков от ТК "Диана" игра силно, но загуби с резултат 7-5/ 4-6/0-6 от Суфанат Оуи. Адриано Дженев изравни общия резултат, след като записа успех във втората среща. Състезателят на ТК "Хасково" се наложи с 6-3/6-4 над Ражата Тамчароесатит. В решителната среща на двойки Илиян Радулов от ТК "Тракия СКЛАТ" и Виктор Марков победиха 6-2/4-6/10-7 Оуи и Тамчароесатит.

В двубой за първото място в групата утре България ще играе срещу настоящите световни шампиони от САЩ. Американците също са с две победи.

Треньор на националния ни тим е Алекс Мартински.