Дженев отпадна от ЕП в Чехия

Адриано Дженев отпадна драматично на осминафиналите на Европейското първенство по тенис за юноши и девойки до 14 години. Хасковлията и Александер Блок от Белгия изиграха изключително интересен за наблюдаване и оспорван двубой на кортовете в Чехия. Мачът завърши в полза на номер 6 в схемата Блок, но победата му не дойде никак лесно. Белгиецът трябваше да се потруди доста, а нашето момче му оказа сериозна съпротива. Все пак Блок стигна до крайния успех с резултат 4-6/6-7(6).

Дженев имаше възможност и да спечели срещата. Състезателят на ТК "Хасково" имаше преднина от 4-2 и 40-15 в първия сет, но загуби следващите четири гейма. Във втората част Адриано водеше с 5-2 и 40-30, но отново не успя да се възползва. В турнира по двойки Дженев и Виктор Марков от ТК "Диана" загубиха от словенците Матич Кризник и Зига Свеч с 3-6/1-6.